"ASIAN LOVERS"

“ASIAN LOVERS”

Endine meelelahutusiärimees, praegune sisekujundaja, disainer ja kunstnik Toivo Freeman Pilt avab järgmisel teisipäeval, 15. novembril kl 18 oma esimese näituse pealkirjaga “Asian Lovers” restoranis Tai Boh (Vana-Viru 15).

Toivo Pilt on kunstnikuna iseõppinu, kui mitte arvestada maali-ja vitraazhistuudiumi legendaarse kunstniku ja sisekujundaja (Tai Boh, Manna La Roosa, Võitlev Sõna…) ateljees. Ka Toivo Freeman Pildi kontol on juba mitme restorani interjöör (Võit, Lovesexmoney, Sex Püstols Tallinnas, Skyhigh Phuketis Tais). Viimased neli aastat identifitseerib ta end eelkõige kunstnikuna ning spirituaalsel teel käijana.
Oma esimesel isiknäitusel “Asian Lovers” eksponeerib Toivo Freeman Pilt kolmemõõtmelisi erinevas formaadis teoseid, mida võib pidada omamoodi ikoonideks. Need on teostatud maalis, kollaazhis ning neid seob omavahel unikaalne peegelvitraazhitehnika. Viimase põhjal võib Freemani pidada ka Soho koolkonna esindajaks — on ta ju löönud kaasa ka Manna La Roosa kujundustiimis ning taoline eksootilise hõnguga kitshilik ja värvirõõmus lähenemine iseloomustab ka tema näitusetöid. Mangad, Aasia jumalused, popsürrealistide võtted, kolmemõõtmelised kollaazhid popkultuuri esindavatest vidinatest, psühhedeelsed mustrid ja graffity-elemendid näitavad Toivo Freemani Pildi debütandi kohta ootamatult tervikliku ja omanäolise kunstnikuisiksusena, kellel on juba välja kujunenud isikupärane käekiri. Tema monumentaalsemate maalide, vitraazhide ja skulptuuride püsiekspositsiooni võib imetleda ja sellest energiat ammutada restoranis Sex Püstols (Narva mnt 19). Lisaks võib esile tuua kunstniku tegevust ka rõiva-, jalatsi-ja valgustidisainerina.
Kogu “Asian Loversi ” ekspositsiooni taga on kunstniku isiklikud kogemused seikluslikust elust Bangkoki getos.
Näituse kuraator on Soho Fond ning alustab Tai Bohi  uut poliitikat eksponeerida Aasia restorani seintel interjööri kui restorani kontseptsiooniga haakuvat kunsti.
Näitus jääb avatuks kolmeks kuuks ning kõiki teoseid on võimalik restoranist osta.
   dsc_1268